کاپیتان شهبازی کیست به همراه بیوگرافی و زندگینامه
کاپیتان شهبازی کیست به همراه بیوگرافی و زندگینامه
بیوگرافی

کاپیتان شهبازی کیست ؟ همراه با بیوگرافی و زندگینامه

نظرات

بیوگرافی کاپیتان شهبازی

هوشنگ شهبازی (زادهٔ ۱۳ خرداد ۱۳۳۵، میانه) خلبان شرکت هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران (ایران ایر) است که در سانحهٔ هوایی ۲۶ مهرماه ۱۳۹۰، در پرواز شماره ۷۴۳ مسکو – تهران هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ را بدون چرخ دماغه، در فرودگاه مهرآباد به سلامت بر زمین نشاند.

زندگینامه کاپیتان شهبازی


هوشنگ شهبازی روز سیزدهم خردادماه ۱۳۳۵ در شهرستان میانه از توابع آذربایجان شرقی چشم به جهان گشود. پدرش معلم بود. تحصیلات مقدماتی را در زادگاهش به پایان برد و به دنبال بازنشستگی پدر به تهران آمد و پس از اخذ دیپلم فنی ودیپلم ریاضی، وارد دانشکده هواپیمایی ایران شد. او مدت ۷ سال کارشناس صلاحیت پرواز سازمان هواپیمائی کشوری و ۱۱ سال مهندس پرواز ایرباس ۳۰۰ و بوئینگ ۷۲۷ بود و پس از شرکت در دوره خلبانی، کمک خلبان هواپیمای ایرباس ۳۰۰ و بوئینگ ۷۰۷ و ۷۴۷ گردید و بعد از ارتقاء به مرتبه خلبانی، کاپیتان پرواز بوئینگ ۷۲۷ شد. وی متأهل و دارای ۳ فرزند است.

پرواز شماره ۷۴۳ ایران‌ایر

روز سه شنبه ۲۶ مهرماه ۱۳۹۰، هواپیمای بوئینگ ۷۲۷ طی پرواز شماره ۷۴۳ مسکو – تهران در خط هواپیمایی ایران ایر با هدایت کاپیتان هوشنگ شهبازی، در فاصله ۱۵ مایلی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی، دچار نقص در باز شدن چرخ دماغهٔ هواپیما شد. این پرواز در نهایت به سمت فرودگاه مهرآباد تغییر مسیر داد و علیرغم کمبود امکانات مورد نیاز خلبان، با همکاری کادر پرواز و به واسطهٔ مهارت و درایت خلبان شهبازی، بوئینگ ۷۲۷ چهل ساله، با ۹۷ مسافر و ۱۹ خدمه پرواز و بدون چرخ دماغه، به طرزی اعجاب‌آور در فرودگاه مهرآباد به سلامت به زمین نشست.

برای دیدن بیوگرافی اشخاص مطرح ایران به قسمت بیوگرافی سایت نیلز مراجعه فرمایید.

مطالب مرتبط

فرهاد مجیدی نیامده استعفا داد و رفت

مقاله قبلی

دانلود فیلم سینمایی سامورایی در برلین با اینترنت نیم بها و کیفیت بالا

مقاله بعدی

1 اظهار نظر

  1. با سلام
    اقامتی هست

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*