حسن یزدانی
حسن یزدانی
کشتیورزش

همه چیز درباره حسن یزدانی

نظرات

بیوگرافی و زندگینامه کامل حسن یزدانی

نام :حسن
نام خانوادگی :یزدانی چراتی
تاریخ تولد :۷ دی ۱۳۷۳
محل تولد :جویبار
وزن :۸۶کیلوگرم
قد :۱۸۱ cm

زندگی شخصی حسن یزدانی قهرمان المپیک

حسن یزدانی یکی از نوابغ کشتی آزاد ایران می باشد بطوری که حسن یزدانی تا به حال در تمام مسابقات و تورنمنت های مختلف خوش درخشیده است و تجربه بالا رفتن از سکوهای (مسابقات آسیایی ، مسابقات جهانی، مسابقات المپیک) را در کارنامه خود دارد، همچنین حسن یزدانی از کشتی گیران محبوب ایرانی است و این پهلوان تا به حال هیچ حاشیه ای نداشته و تمرکز وی تنها بر روی ورزش کشتی است. وی اعتقاد دارد که اگر برای هدفی با تمام وجود تلاش کنید حتما موفق می شوید و به آن هدف خواهید رسید.

حسن یزدانی یکی از شش کشتی گیر آزادکار ایرانی است که موفق به کسب مدال طلای مسابقات المپیک شده است. او با یک مدال طلای المپیک و یک مدال طلای جهان و یک مدال نقره جهان در رده بندی بهترین کشتی گیران ایران در رشته کشتی آزاد در رتبه هفتم قرار دارد و با توجه به سن کمش می تواند در سالهای آینده یکی از برترین کشتی گیران تاریخ ایران بشود.

زندگی کشتی گیر حسن یزدانی

حسن یزدانی در یک خانواده ۶ نفره زندگی می کند و ۳ برادر دارد و حسن یزدانی پسر سوم این خانواده است. پدر حسن یزدانی هم در رشته کشتی فعالیت داشته است اما نه بطوری که به صورت حرفه ای کشتی را دنبال کند و کشتی سنتی کار می کرد.

محل زندگی حسن یزدانی در گیل خواران شهرستان جویبار می باشد، همچنین حسن یزدانی در رابطه با مردم شهرش اینگونه می گوید:هم شهری هایم برای قهرمانان احترام بسیاری قائل هستند و علاقه بسیاری به ورزش کشتی دارند.

شروع کشتی حسن یزدانی

حسن یزدانی در دوران کودکی اش زمانی که مسابقات در شهرستان جویبار برگزار می شد، برای تماشا در مسابقات حضور پیدا می کرد و اینگونه شد که یزدانی به ورزش کشتی علاقه پیدا کرد.

زمان ازدواج کشتی گیر حسن یزدانی

حسن یزدانی در حال حاضر مجرد است و فعلا قصدی برای ازدواج ندارد. حسن یزدانی قرار است پس از مسابقات المپیک ۲۰۲۰ توکیو ژاپن با مشورت خانواده اش ازدواج کند.

هدف حسن یزدانی در کشتی

کشتی گیر حسن یزدانی:از همان روزهای ابتدایی که کشتی را شروع کردم، با این هدف کشتی را به صورت حرفه ای دنبال کردم که به بالاترین مقام در ورزش برسم.

تحصیلات حسن یزدانی

کشتی گیر حسن یزدانی دانشجوی سما دانشگاه آزاد است و تحصیلات خود را در دانشگاه آزاد اسلامی واحد قائم شهر پیگیری می کند، وی دارای مدرک کارشناسی مدیریت می باشد.

حسن یزدانی در سال های ابتدایی کشتی

حسن یزدانی کشتی را از سن یازده سالگی و در سال ۲۰۰۶ میلادی آغاز کرد. او پس از چند سال و در سال ۲۰۱۱ به عضویت تیم ملی نوجوانان ایران درآمد و در آگوست سال ۲۰۱۱ با شرکت در مسابقات قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۱ به مدال برنز وزن ۵۰ کیلوگرم دست یافت. نوزده روز پس از کسب مدال برنز آسیا، یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی نوجوانان جهان شرکت کرد و با کسب عنوان دوم به مدال نقره وزن ۵۰ کیلوگرم کشتی آزاد قهرمانی نوجوانان جهان دست یافت.

حسن یزدانی در ژوئن سال ۲۰۱۴ به عنوان نماینده وزن ۶۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد جوانان ایران در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی آسیا شرکت کرد و با پیروزی مقابل همه رقیبان به قهرمانی رسید و مدال طلا گرفت. او دو ماه بعد در مسابقات کشتی آزاد جوانان جهان در زاگرب کرواسی در وزن ۶۶ کیلوگرم شرکت کرد و قهرمان جوانان جهان شد. یزدانی پس از این قهرمانی به رده سنی بزرگسالان آمد و در همان سال در لیگ برتر کشتی ایران توانست ختاگ تسابلوف قهرمان وزن ۷۰ کیلوگرم جهان از روسیه را شکست دهد.

کودکی حسن یزدانی

حسن یزدانی ورزش کشتی را از سن ۱۱ سالگی آغاز کرده و اولین مربی حسن یزدانی حاج محمد اسماعیل پور بوده است، اما پس از حدود یک سال کشتی را به طور بسیار جدی زیر نظر همت مسلمی ادامه داد و در حال حاضر هم در کنار همت مسلمی(مربی دوران کودکی اش) تمرینات خود را پیگیری می کند.
مدال های یزدانی از کودکی تا به رده سنی جوانان

مدال برنز قهرمانی نوجوانان آسیا ۲۰۱۱ در وزن ۵۰ کیلوگرم
مدال نقره قهرمانی نوجوانان جهان ۲۰۱۱ در وزن ۵۰ کیلوگرم
مدال طلا قهرمانی جوانان آسیا ۲۰۱۴ در وزن ۶۶ کیلوگرم
مدال طلا قهرمانی جوانان جهان ۲۰۱۴ در وزن ۶۶ کیلوگرم

کشتی حسن یزدانی و دیوید تیلور

کشتی گیر حسن یزدانی در فینال مسابقات جام جهانی کرمانشاه ۲۰۱۷ در مقابل کشتی گیر دیوید تیلور از کشور آمریکا با نتیجه ۸ بر ۴ مغلوب شد.

سرما خوردگی حسن یزدانی قبل از جام جهانی

کشتی گیر حسن یزدانی چند روز قبل از شروع مسابقات کشتی جام جهانی ۲۰۱۷ دچار سرما خوردگی شدید شد اما با این حال به دلیل کشتی گرفتن برای تیم ملی کشتی ایران در این مسابقات شرکت کرد، وی با وجود سرما خوردگی و تزریق آنتی بیوتیک ها به بدنش در شرایطی بسیار سخت در این رقابت ها کشتی گرفت و با اقتدار به فینال راه پیدا کرد.

حسن یزدانی در دیدار فینال مقابل کشتی گیر دیوید تیلور قرار گرفت و در یک کشتی حساس و نفس گیر در حالی که از حریف خود پیش بود، ناگهان در هنگام رد و بدل شدن فن بر روی پل رفت و با ضربه فنی نتیجه را واگذار کرد. بدین ترتیب حسن یزدانی به دلیل سرما خوردگی بسیار شدید این کشتی را مقابل دیود تیلور واگذار کرد.

ماجرای کشتی حسن یزدانی و جردن باروز

این کشتی می توانست در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۶ و المپیک ریو ۲۰۱۶ اتفاق بیفتد که متاسفانه این مسابقه هیچ وقت برگزار نشد، به طوری که در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۶ جردن باروز در رقابت ها شرکت نکرد و حسن یزدانی تمام حریفان خود را شکست داد و در مسابقات المپیک ریو ۲۰۱۶ هم قرعه وزن ۷۴ کیلوگرم طوری رقم خورد که جردن باروز و حسن یزدانی در گروه یکدیگر نبودند، حسن یزدانی در المپیک با پیروزی در برابر تمام حریفان به فینال رسید و جردن باروز در آن طرف جدول در کشتی اول شکست خورد و بدین ترتیب حسن یزدانی و جردن باروز در مسابقات المپیک هم نتوانستند با یکدیگر کشتی بگیرند.

صحبت جردن باروز درباره کشتی گرفتن با یزدانی

کشتی گیر جردن باروز:اگر در فینال المپیک ریو دوژانیرو ۲۰۱۶ به حسن یزدانی برخورد می کردم، او را شکست می دادم.

 

صحبت حسن یزدانی در مورد کشتی

ورزش کشتی به هیچ وجه ورزشی نیست که در آن سلامتی باشد و در کشتی می تواند تمام اتفاقات پیش بیاید و مصدومیت هایی از جمله شکستگی دست و پا و شکستگی های ابرو در کشتی وجود دارد و می توان گفت یک امر طبیعی است.

نتایج کشتی گیر حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی آسیا،جهان و المپیک


کشتی گیر حسن یزدانی در سال ۲۰۱۵

یزدانی در اولین تجربه خود در رده سنی بزرگسالان در مسابقات جایزه بزرگ پاریس شرکت کرد و با وجود حضور کشتی گیرانی مانند طغرل عسگرف قهرمان المپیک از جمهوری آذربایجان و کشتی گیرانی از کشور آمریکا و روسیه قهرمان شد. او سپس در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۵ لس آنجلس که در ماه فروردین سال ۱۳۹۴ برگزار شد شرکت کرد، او که تنها کشتی گیر وزن ۷۰ کیلوگرم عضو تیم ملی ایران بود توانست همه رقبای خود را شکست دهد و به همراه سایر ملی پوشان قهرمان جام جهانی کشتی شد.حسن یزدانی در اردیبهشت ۱۳۹۴ در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی آزاد ایران شرکت کرد و در فینال اول در مقابل کشتی گیر مهدی تقوی قهرمان سابق جهان با نتیجه ۶ بر ۴ پیروز شد. تقوی در فینال دوم در مقابل حسن یزدانی حاضر نشد و بدین ترتیب یزدانی به عنوان ملی پوش وزن ۷۰ کیلوگرم برای مسابقات قهرمانی جهان سال ۲۰۱۵ لاس و گاس در آمد.

حسن یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان ۲۰۱۵

یزدانی در دور نخست یانگ یونگ هو از کره جنوبی را با نتیجه ۱۶ بر ۴ مغلوب کرد و در دور دوم میروسلاو کایروف از بلغارستان را با ضربه فنی مغلوب کرد و در دور سوم دیوید تلاشادزه از گرجستان را هم ضربه فنی کرد و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. وی در مرحله نیمه نهایی جیمز گرین از کشور آمریکا را با نتیجه ۹ بر ۴ شکست داد و به فینال مسابقات راه پیدا کرد، یزدانی در دیدار فینال مقابل ماگومدرسول گازیماگومیدوف از روسیه با نتیجه ۱۰ بر ۳ مغلوب شد و دستش از مدال طلا باز ماند.

کشتی گیر حسن یزدانی در سال ۲۰۱۶

به دلیل اینکه مسابقات وزن ۷۰ کیلوگرم در مسابقات کشتی المپیک ۲۰۱۶ برگزار نمی شود، حسن یزدانی در سال ۲۰۱۶ به وزن ۷۴ کیلوگرم صعود کرد. او در روز ۱۲ بهمن ۱۳۹۴ در مسابقات جایزه بزرگ پاریس برای اولین بار حضور خود را در وزن ۷۴ کیلوگرم تجربه کرد، وی در این رقابت ابتدا کشتی گیرانی از کشور اسپانیا و آمریکا را شکست داد و به مرحله نیمه نهایی رسید. حریف یزدانی در نیمه نهایی، هموطنش کشتی گیر علیرضا قاسمی ملی پوش وزن ۷۴ کیلوگرم ایران در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ لاس و گاس بود. حسن یزدانی با نتیجه ۸ بر صفر علیرضا قاسمی را مغلوب کرد و ضمن صعود به فینال گام بزرگی برای ملی پوش شدن در المپیک ۲۰۱۶ ریو برداشت. یزدانی در فینال در یک کشتی بسیار نزدیک و نفس گیر به علی شعبان اف از بلاروس با نتیجه ۷ بر ۶ باخت و دستش از مدال طلا باز ماند.

 

حسن یزدانی در مسابقات انتخابی المپیک ۲۰۱۶ ریو

یزدانی در ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران برای المپیک ۲۰۱۶ شرکت کرد. حریف او در این مسابقات مصطفی حسین خانی کشتی گیر با تجربه تهرانی بود. یزدانی در فینال اول مقابل حسین خانی با نتیجه ۵ بر ۱ پیروز شد و در فینال دوم با نتیجه ۲ بر ۰ حسین خانی را شکست داد و به عنوان نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در المپیک ۲۰۱۶ انتخاب شد.

حسن یزدانی در مسابقات جام جهانی ۲۰۱۶

حسن یزدانی در این مسابقات اشرف علیف از جمهوری آذربایجان، آلکس دیرینگر از ایالات متحده آمریکا، پاروین رانا از هند و ختاگ تسابلوف از کشور روسیه را شکست داد و به همراه تیم ملی کشتی آزاد ایران قهرمان جام جهانی شد.

حسن یزدانی در مسابقات کشتی المپیک ریو ۲۰۱۶

حسن یزدانی در دور اول آسناگه کاستلی از هائیتی را در یک دقیقه و پنج ثانیه با نتیجه ۱۰ بر ۰ مغلوب کرد. یزدانی در دور دوم و مرحله یک چهارم نهایی سونر دمیرتاش از کشور ترکیه را که قهرمان سال ۲۰۱۶ قهرمانی اروپا بود را با نتیجه ۷ بر ۰ مغلوب کرد. و به مرحله نیمه نهایی صعود کرد. یزدانی در نیمه نهایی به مصاف گلیم خام یوسربایف از قزاقستان رفت و در یک دقیقه و چهل ثانیه با نتیجه ۱۰ بر ۰ پیروز شد و راهی دیدار فینال شد.
یزدانی در دیدار فینال به مصاف انور گدویف از کشور روسیه رفت. انور گدویف پس از چهل ثانیه یزدانی را خاک کرد و ۲ بر ۰ جلو افتاد سپس به علت خون ریزی ابروی گدویف، کشتی قطع شد. گدویف در ادامه به کشتی بازگشت و دو بار دیگر نیز حسن یزدانی را خاک کرد و در پایان تایم اول ۶ بر صفر از یزدانی پیش بود، این در حالی بود که انور گدویف به علت مصدومیت از ناحیه ابرو دو بار دیگر نیز مسابقه را قطع کرد و استراحت پزشکی انجام داد.

در اوایل تایم دوم حسن یزدانی موفق شد گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی ۶ بر ۲ شد. پس از کسب این دو امتیاز توسط حسن یزدانی باز هم کشتی به علت خون ریزی ابروی انور گدویف قطع شد که این مسئله با اعتراض شدید تماشاگران داخل سالن همراه شد. پس از چند دقیقه وقفه انور گدویف به تشک بازگشت. یزدانی بلافاصله گدویف را خاک کرد و دو امتیاز دیگر گرفت.
یزدانی در آخرین ثانیه های کشتی یک بار دیگر با زیرگیری به پاهای انور گدویف رسید و پس از سی ثانیه کش و قوس در خاک، موفق شد انور گدویف را خاک کند و نتیجه کشتی ۶ بر ۶ شد اما حسن یزدانی به علت کسب امتیاز آخر پیروز شد و به مدال طلای المپیک ۲۰۱۶ ریو رسید. این کشتی برای تمام ایرانیان یک کشتی تاریخی بود و یزدانی با پیروزی در این مبارزه موفق شد پس از ۱۶ سال برای ایران در رشته کشتی آزاد در المپیک مدال طلا کسب کند.

حسن یزدانی بر اساس نظرسنجی فدراسیون کشتی، با کسب هشتاد و یک درصد آرا به عنوان برترین کشتی گیر آزادکار ایران در سال ۱۳۹۵ انتخاب شد.

کشتی گیر حسن یزدانی در سال ۲۰۱۷

حسن یزدانی در سال ۲۰۱۷ به وزن ۸۶کیلوگرم صعود کرد. به گفته کارشناسان کشتی، حسن یزدانی برای تثبیت خودش در این وزن کار بسیار دشواری را پیش رو داشت.
یزدانی در نخستین تجربه اش در وزن ۸۶ کیلوگرم در مسابقات بین المللی جام تختی شرکت کرد. او در این رقابت ها که در شهر مشهد برگزار می شد در دور نخست اولزیسایخان باسانتسوگ از مغولستان را در یک دقیقه و ۲۹ ثانیه مغلوب کرد و سپس طی ۸۱ ثانیه با نتیجه ۱۲ بر ۰ عزیزبک سولیف از کشور ازبکستان را شکست داد. یزدانی در آخرین کشتی اش در رقابت های جام تختی واهه تمرزیان از کشور ارمنستان را طی ۴ دقیقه و ۳۷ ثانیه مغلوب کرد. در حاشیه این رقابت ها از کشتی گیر حسن یزدانی به عنوان برترین کشتی گیر سال ۲۰۱۶ ایران در رشته کشتی آزاد تقدیر کردند.

کشتی گیر حسن یزدانی به عنوان یکی از نمایندگان وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد ایران در مسابقات جام جهانی کشتی آزاد ۲۰۱۷ در شهر کرمانشاه شرکت کرد. او در نخستین کشتی خود با نتیجه ۱۱ بر ۱ سردار بوکه از کشور ترکیه را شکست داد. در این کشتی در حالی که سردار بوکه به پشت حسن یزدانی رفته بود و سعی داشت امتیاز بگیرد، حسن یزدانی با اجرای یک فن لنگ زیبا بر روی بوکه چهار امتیاز گرفت که اجرای این فن توسط حسن یزدانی بسیار مورد توجه قرار گرفت. یزدانی در دور دوم کشتی نگرفت و علیرضا کریمی جایگزین او شد، اما در دور سوم حسن یزدانی اونوربات پروجاو از مغولستان را با نتیجه ۱۳ بر ۲ شکست داد. یزدانی در فینال در حالی که مقابل دیوید تیلور از آمریکا پیش بود ضربه فنی شد و شکست خورد. اما در نهایت تیم ملی کشتی آزاد ایران به قهرمانی جام جهانی سال ۲۰۱۷ رسید.
گفتنی است که کشتی حسن یزدانی در اسفند ماه ۱۳۹۵ با رای مردم ایران به عنوان بهترین ورزشکار مرد ایران در سال ۱۳۹۵ انتخاب شد.

حسن یزدانی در مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی ۲۰۱۷

حسن یزدانی در مسابقات بازی های همبستگی کشور های اسلامی ۲۰۱۷ نماینده ۸۶کیلوگرم تیم ملی ایران بود، حسن یزدانی در دور اول بهادر کودیروف از تاجیکستان را با نتیجه ۱۰ بر ۰ به مغلوب کرد و در دوم شریف شریف اف دارنده مدال های طلا و برنز المپیک و قهرمان جهان از کشور آذربایجان را مقتدرانه با نتیجه ۱۱ بر ۰ مغلوب کرد و راهی دیدار فینال شد، حریف حسن یزدانی در فینال سلیم یاشار از کشتی گیر قدرتمند کشور ترکیه بود که صاحب مدال های نقره جهان و نقره المپیک ۲۰۱۶ بود. یزدانی در مقابل سلیم یاشار مقتدرانه با نتیجه ۱۱ بر ۰ پیروز شد و قهرمان مسابقات بازی های همبستگی کشورهای اسلامی شد. بنابراین حسن یزدانی در این مسابقات دو تن از بهترین های وزن ۸۶ کیلوگرم جهان را با اقتدار شکست داد و خودش را به عنوان یکی از مدعیان اصلی وزن ۸۶ کیلوگرم در سطح اول جهان معرفی کرد.

حسن یزدانی در مسابقات انتخابی تیم ملی سال ۲۰۱۷

یزدانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی ایران در سال ۲۰۱۷ در وزن ۸۶ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد شرکت کرد، او تا مرحله نیمه نهایی تمامی حریفانش را با امتیاز عالی و اختلاف امتیاز بالا به راحتی شکست داد، حسن یزدانی در مرحله نیمه نهایی مقابل علیرضا کریمی کشتی گیر ارزنده کشورمان با نتیجه ۵ بر ۰ پیروز شد و در دیدار فینال هم کشتی گیر عزت الله اکبری را با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست داد و به مقام اولی در انتخابی تیم ملی رسید.

حسن یزدانی در مسابقات کشتی قهرمانی جهان سال ۲۰۱۷

حسن یزدانی در دور اول مسابقات قهرمانی جهان پاریس عظمت دولت بکوف از کشور قزاقستان قرار را با نتیجه ۱۲ بر ۲ را مغلوب کرد. یزدانی در دوم پیوتر ایانولوف دارنده مدال نقره بازی های اروپایی از مولداوی را با اجرای فنون رکبی و پیش انداز از پهلو ۱۰ بر صفر شکست داد و راهی دور بعدی شد. یزدانی در یک چهارم نهایی مقابل الکساندر گوستیف از جمهوری آذربایجان قرار گرفت و باز هم با حملات پی در پی با نتیجه ده بر صفر پیروز شد و راهی نیمه نهایی شد، یزدانی در نیمه نهایی با ولادیسلاو والیف از روسیه کشتی گرفت، او در این مبارزه سه بار پای ولادیسلاو والیف را از تشک خارج کرد و ۳ امتیاز به دست آورد و در وقت دوم هم حریف روس را محکوم به کم کاری کرد و یک امتیاز دیگر را نیز به خود اختصاص داد و در نهایت چهار بر صفر پیروز شد و فینالیست شد، والیف در این کشتی با سر به صورت حسن یزدانی ضربه زد و پس از آن صورت خودش دچار خون ریزی شد و استراحت پزشکی کرد.

یزدانی در فینال با بوریس ماکوجف از اسلواکی مبارزه کرد و با اجرای فنونی مانند پیش انداز، پس از دو دقیقه و بیست و پنج ثانیه با نتیجه ده بر صفر و امتیاز عالی پیروز شد و با اقتدار قهرمان جهان شد و مدال طلا گرفت. مدال طلای حسن یزدانی، تنها مدال کشتی آزاد ایران در قهرمانی جهان ۲۰۱۷ بود.

بنابراین کشتی گیر حسن یزدانی در مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهان ۲۰۱۷ پاریس تنها با از دست دادن دو امتیاز در مسابقه اول و بدون از دست دادن امتیاز در ۴ مسابقه بعدی به مدال طلای مسابقات قهرمانی جهان در وزن ۸۶ کیلوگرم رسید. او در این مسابقات از ۵ مبارزه خود ۴ مبارزه از جمله فینال را با امتیاز عالی یعنی اختلاف امتیاز ۱۰ پیروز شد. او در مورد این مسابقات اظهار کرد «برای طلا به پاریس آمده بودم، بدون اما و اگر».

حسن یزدانی بهترین کشتی گیر سال ۲۰۱۷ از نگاه اتحادیه جهانی کشتی

حسن یزدانی به علت عملکرد درخشان در مسابقات کشتی قهرمانی جهان ۲۰۱۷، از سوی اتحادیه جهانی کشتی به عنوان بهترین کشتی گیر مرد جهان در سال ۲۰۱۷ انتخاب شد. طبق اعلام سایت اتحادیه جهانی کشتی، حسن یزدانی در ۱۶ وزن برگزار شده کشتی مردان بهترین عملکرد را داشته است.

مسابقات کشتی قهرمانی آسیا سال ۲۰۱۸

حسن یزدانی در این سال موفق شد در اولین حضور خود در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا در شهر بیشگک قرقیزستان مدال طلای وزن ۸۶ کیلوگرم رقابت ها را از آن خود کند.یزدانی در نخستین دیدار خود در این مسابقات عظمت دولت بیکف قزاقستانی را با نتیجه ۱۲ بر ۲ شکست داد و راهی نیمه نهایی شد و در این مرحله هم کار سختی در پیش نداشت و جاورتیل شاپیف از کشور ازبکستان را در کمتر از سه دقیقه و با نتیجه ۱۳ بر صفر از پیش رو برداشت و برای کسب عنوان قهرمانی آسیا، اویتومن اورگودول، کشتی گیر مغولستانی را در مسابقه پایانی با نتیجه ده بر صفر شکست داد و قهرمان شد.

حسن یزدانی در مسابقات بازی های آسیایی ۲۰۱۸

کشتی گیر حسن یزدانی پس از استراحت در دور اول، در دور دوم فاه ریان سیان کشتی گیری از اندونزی را در کمتر از یک دقیقه با نتیجه ۱۰ بر ۰ مغلوب کرد و در دور سوم کومار پاوان کشتی گیر از کشور هند را با نتیجه ۱۱ بر ۰ مغلوب خود کرد و به دیدار نیمه نهایی راه یافت، حسن یزدانی در دیدار نیم نهایی مقابل ارگودول ایتیمن کشتی گیری از کشور مغولستان با نتیجه ۱۲ بر ۰ پیروز شد و به دیدار فینال راه یافت. حسن یزدانی در دیدار پایانی هم مقابل مقابل حریف لبنانی خود با نتیجه ۱۰ بر ۰ پیروز شد و با اقتدار قهرمان این دوره از بازی های آسیایی شد.

حسن یزدانی در مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸

کشتی گیر حسن یزدانی در اولین کشتی خود در مسابقات جهانی سال ۲۰۱۸ بوداپست مجارستان در وزن ۸۶ کیلوگرم باید با دیوید تیلوراز کشور آمریکا کشتی می گرفت. کشتی گیر حسن یزدانی در ابتدایکشتی ۵ امتیاز از دیوید تیلور جلو بود و در سه دقیقه اول این کشتی حساس با نتیجه ۵ بر ۲ به سود کشتی گیر حسن یزدانی تمام شد. منتها در تایم دوم کشتی گیر دیوید تیلور آمریکایی توانست در این کشتی دشوار را با نتیجه ۱۱ بر شش پیروز شود. در ادامه با توجه به فینالیست شدن دیوید تیلور آمریکایی، کشتی گیر حسن یزدانی به گروه شانس مجدد راه پیدا کرد و برای کسب مدال برنز به جدول مسابقات بازگشت. کشتی گیر حسن یزدانی در کشتی اول شانس مجدد توانست در زمان کمتر از سه دقیقه حاجی رجب اف از کشور بلاروس را با نتیجه ۱۰ بر ۰ مغلوب کند و در دور دوم شانس مجدد کشتی گیر توربلانکا کورالتا از کشور کوبا را در زمان چهار دقیقه با نتیجه ۱۰ بر ۰ شکست دهد تا به مصاف کشتی گیر پرقدرت روسیه ای برای کسب مدال برنز برود. کشتی گیر حسن یزدانی در دیدار رده بندی در مصاف با کورگلیف روسیه ای با نتیجه ۱۱ بر ۵ پیروز شد و به مدال برنز مسابقات کشتی آزاد قهرمانی جهانی بوداپست مجارستان در سال ۲۰۱۸ رسید.

حسن یزدانی به چه کشتی گیرانی باخته است؟

باخت مقابل کشتی گیر کشور مغولستان در فینال نوجوانان آسیا سال ۲۰۱۱

باخت مقابل رشید اف کشتی گیر روسیه ای در فینال نوجوانان جهان سال ۲۰۱۱

باخت مقابل ماگومد رسول قاضی ماگمادوف در فینال مسابقات جهانی بزرگسالان سال ۲۰۱۵

باخت مقابل علی شعبانوف در فینال جام جایزه بزرگ فرانسه سال ۲۰۱۶

باخت مقابل ختیگ تسابولوف در فینال مسابقات الکساندر مدوید سال ۲۰۱۶

باخت مقابل دیوید تیلور آمریکایی در فینال جام جهانی سال ۲۰۱۷ و مسابقات کشتی جهانی ۲۰۱۸

باخت حسن یزدانی

خانواده کشتی گیر حسن یزدانی

او چهار برادر دارد که یکی از آن ها در گذشته کشتی گیر بوده اما به علت مشکلات مالی ورزش کشتی را کنار گذاشته و در حال حاضر حسن یزدانی تنها کشتی گیر خانواده است. رضا یزدانی قهرمان دو دوره مسابقات قهرمانی کشتی جهان، پسر عموی پدر حسن یزدانی است. حسن یزدانی در حال حاضر ازدواج نکرده و مجرد است.
کشتی گیر حسن یزدانی امور خیریه

حضور حسن یزدانی با لباس آتش نشانی روی تشک کشتی
در حاشیه رقابتهای بین المللی کشتی آزاد جام بین المللی زنده یاد آقا تختی سال ۲۰۱۷ که در شهر مشهد انجام شد، از کشتی گیر حسن یزدانی به عنوان بهترین کشتی گیر ایران در رشته کشتی آزاد تجلیل شد و او برای زنده نگه داشتن یاد آتش نشان های حادثه پلاسکو، با لباس آتش نشان ها بر روی تشک کشتی حاضر شد و جایزه خود را از دست مسعود سلطانی فر وزیر ورزش و جوانان دریافت کرد.

حضور حسن یزدانی در جمع کودکان دارای سندروم داون

حسن یزدانی قهرمان کشتی جهان و المیپک در ۲۳ آبان ۱۳۹۶ به همراه چند کشتی گیر صاحب نام دیگر در جمع کودکان دارای سندروم داون حاضر شد و ضمن حمایت از این کودکان با آن ها به صورت نمادین کشتی گرفت.

کمک حسن یزدانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه

در آبان ۱۳۹۶ کشتی گیرحسن یزدانی و جمعی دیگر از کشتی گیران ایرانی برای کمک به مردم، در مناطق زلزله زده استان کرمانشاه حاضر شدند و کمک های غیر نقدی خود و مردم و جامعه کشتی را به مردم زلزله زده اهدا کردند و با مردم زلزله زده دیدار و همدردی کردند.

مدال ها و افتخارات کشتی گیر حسن یزدانی

مسابقات قهرمانی المپیک

طلا مسابقات قهرمانی المپیک ۲۰۱۶ ریو در وزن ۷۴ کیلوگرم

مسابقات قهرمانی جهان

نقره مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۵ لاس و گاس در وزن ۷۰کیلوگرم

طلا مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۷ پاریس در وزن ۸۶کیلوگرم

برنز مسابقات قهرمانی جهان ۲۰۱۸ مجارستان در وزن ۸۶ کیلوگرم

مسابقات قهرمانی آسیا

طلا مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۱۸بیشکک در وزن ۸۶کیلوگرم

مسابقات بازی های آسیایی

طلا مسابقات بازی های آسیایی ۲۰۱۸ جاکارتا در وزن ۸۶ کیلوگرم

 

مطالب مرتبط

روستای کندوان

مقاله قبلی

کوفته تبریزی

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*