پردرامد ترین مشاغل 2019 جهان
پردرامد ترین مشاغل 2019 جهان
اخباراخبار اقتصادیاخبار ایراناخبار جهاناخبار کسب و کار

پر درآمدترین مشاغل دنیا در سال ۲۰۱۹ – بهترین مشاغل پر درآمد در ایران و جهان

نظرات

پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ چه مشاغلی هستند و برای آنها چه مقدار دستمزد در نظر گرفته می‌شود؟ این مطلب لیستی از بهترین شغل های پردرآمد در ایران و جهان را معرفی می‌کند.

شغل هایی که بیشترین حقوق را دریافت می‌کنند به بخش های مراقبت های پزشکی، فناوری اطلاعات، تجزیه و تحلیل داده‌ها، مشاوره، امور مالی، مهندسی و حقوق تقسیم می‌شوند. مشاغل مربوط به این حوزه‌ها بیشترین درآمد را به خود اختصاص داده‌اند.

سیستم عرضه و تقاضا در میزان کسب درآمد نیز تاثیر گذار است. کارفرمیایان معمولا بر اساس درخواست و نیازی که به موقعیت های شغلی مختلف وجود دارد، حقوق مشخص می‌کنند. به نوعی این میزان آموزش و تخصص افراد است که ارزش آنها را تعیین می‌کند.

بسیاری از مشاغلی که در لیست پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۱۹ قرار می‌گیرند، موقعیت های شغلی پردرخواستی بوده و نیاز به آموزش های پیشرفته یا تخصصی دارند. توجه داشته باشید که آموزش های تخصصی می‌تواند به طور قابل توجهی پتانسیل درآمد شما را افزایش دهد.

دستمزدهای اعلام شده در این لیست بر اساس اطلاعات منتشر شده از وب‌سایت معتبر Glassdoor.com و همچنین مرکز حقوق و دستمزد داده های شغلی انگلستان منتشر شده است. توجه داشته باشید که بسته به موقعیت مکانی و کشوری که در آن زندگی می‌کنید، تنوع شغل های پردرآمد و میزان دستمزد دریافتی مختلف خواهد بود.

پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹

در این مطلب علاوه بر معرفی بهترین شغل های جهان از نظر حقوق دریافتی به لیست پردرآمدترین شغل های ایران نیز اشاره کرده‌ایم. برخی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ همان مشاغلی است که در سال گذشته میلادی نیز به عنوان حرفه های پردرآمد مطرح بودند.

۱. پزشکی

در اکثر کشورهای دنیا و همچنین در ایران پردرآمدترین شغل به پزشکان تعلق دارد. پزشکی یک دانش کاربردی بوده و هدف آن حفظ و ارتقاء تندرستی، درمان بیماری‌ها و بازتوانی آسیب‌دیدگان است.

پزشکی پردرآمد ترین شغل دنیا در سال ۲۰۱۹

این گروه نه تنها از دستمزد بالایی برخوردارند، بلکه از نظر موقعیت اجتماعی نیز جایگاه ویژه ای دارند. پزشکی پردرآمدترین شغل ۲۰۱۹ در ایران و جهان است و بیشترین دستمزد دریافتی را دارد.

میانگین حقوق در آمریکا: ۱۹۵ هزار و ۸۴۲ دلار
(معادل ۸۲۰ میلیون تومان با ارز ۴.۲۰۰ تومانی دولتی)

۲. مدیر داروخانه

مدیران داروخانه در بیمارستان ها، داروخانه ها، بیمه های درمانی بر فعالیت های دارویی نظارت می‌کنند. استخدام، نظارت و آموزش کارکنان، ایجاد پروتکل ها و نظارت بر آنها برای اطمینان از صحت و سلامت دارو، مذاکره قیمت گذاری برای تحویل دارو با تولیدکنندگان و آموزش بیماران در مورد داروها از وظایف این افراد است.

میانگین حقوق: ۱۴۶ هزار و ۴۱۲ دلار

۳. دکتر داروساز

یکی از شغل های پردرآمد در ایران و جهان داروسازی است. داروسازان دستورالعمل پزشکان را برای داروها، تجزیه و تحلیل متابولیسم بالقوه دارو و حل مسائل مربوط به پوشش بیمه ها را انجام می‌دهند. آموزش و نظارت بر تکنسین ها و آموزش بیماران در مورد مصرف و عوارض جانبی داروها، از دیگر وظایف آنان است.

میانگین حقوق: ۱۲۷ هزار و ۱۲۰ دلار

۴. معماری سازمانی

معماری سازمانی هماهنگ‌سازی و همسوسازی کلیه فعالیت‌ها و عناصر سازمان در جهت نیل به اهداف راهبردی سازمان است. معماران سازمانی با مدیران کسب و کارها و همچنین توسعه دهندگان فنی ارتباط برقرار می‌کنند تا فناوری و فرآیندهای کسب و کار را در یک ردیف قرار دهند. معماری سازمانی یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ است.

میانگین حقوق: ۱۱۵ هزار و ۹۴۴ دلار

۵. مشاور حقوقی

مشاور حقوقی یکی از پردرآمدترین شغل های جهان در سال ۲۰۱۹ میلادی است. مشاوران حقوقی در شرکت ها معمولا وکلایی هستند که به عنوان یک کارمند استخدام می‌شوند. آنها موظف هستند تا قراردادهای شرکت را در چارچوب قوانین رایج در آن کشور با شرکای تجاری آنان منعقد کنند.

مشاور حقوقی یکی از پردرامد ترین کار های سال ۲۰۱۹ دنیا

آنها رهبران کسب و کار را در مورد مفاد قانونی روش های تجاری، قراردادها و نظارت بر انطباق قوانین با مقررات صنعت، راهنمایی می‌کنند.

میانگین حقوق: ۱۱۵ هزار و ۵۸۰ دلار

۶. توسعه نرم افزار

توسعه نرم‌افزار بر خلاف برنامه‌نویسی با تولید تجاری نرم‌افزار، استفاده بهینه از بخش‌های در دسترس تولید شده و همچنین روش‌های مدیریت، افزایش سرعت و افزایش کیفیت پروژه‌های نرم‌افزاری سر و کار دارد.

میانگین حقوق: ۱۰۸ هزار و ۸۷۹

۷. پیراپزشکی

باز هم یکی دیگر از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ به شاخه پزشکی و سلامت مرتبط است. پیراپزشکی به شیوه‌ها و فنونی گفته می‌شود که به حفظ یا بازگرداندن سلامتی مربوط هستند. این فنون معمولا زیر نظر یا با مشورت پزشک انجام می‌گیرند. پیراپزشکان، در واقع مجموعه‌ای از متخصصانی هستند که کادر درمانی را تکمیل می‌کنند.

میانگین حقوق: ۱۰۸ هزار و ۷۶۱ دلار

۸. مهندسی نرم افزار

یکی از بهترین شغل های جهان از نظر درآمدزایی است. مهندسی نرم افزار و البته مدیریت برنامه های نرم افزاری جزو فرآیندهای مهندسی محصولات نرم افزار است.

میانگین حقوق: ۱۰۷ هزار و ۴۷۹ دلار

۹. پرستاری

تشخیص نشانه های بیماری و کمک به پزشکان برای شناخت علائم بیمار، مراقبت از مصرف داروها توسط بیمار و ارجاع بیماران به متخصصان پزشکی از مهمترین کارهای این شغل است. در اکثر کشورهای دنیا پرستاران معمولا بالاترین حقوق را دریافت می‌کنند.

میانگین حقوق: ۱۰۶ هزار و ۹۶۲ دلار

۱۰. معمار نرم افزار

باز هم حوزه آی تی یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان در سال ۲۰۱۹ را در بر گرفته است. معمار نرم افزار کارشناس نرم‌افزار است که انتخاب‌های طراحی سطح بالا را انجام داده و استانداردهای کدگذاری نرم‌افزار، ابزارها و سیستم عامل را دیکته می‌کند. کارشناس برجسته به عنوان رئیس معماری معرفی می‌شود.

مهندسی نرم افزار جز پردرامد ترین مشاغل ۲۰۱۹ جهان

آنها طرح ها، برآوردها و برنامه های اجرائی را برای برنامه ریزی ذینفعان، مستند سازی می‌کنند.

میانگین حقوق: ۱۰۵ هزار و ۳۲۹ دلار

۱۱. مدیریت مهندسی

مدیریت مهندسی شاخه‌ای از مهندسی صنایع به شمار می‌آید و شکل خاصی ازمدیریت است که تمرکز آن بر استفاده از اصول مهندسی در کسب‌وکار معطوف است. استخدام، آموزش و نظارت تیم مهندسین، هماهنگی تلاش تیم های پروژه برای توسعه و اجرای برنامه های توسعه محصول و پردازش مجدد مهندسی و روش های تولید از وظایف شغلی این افراد است.

میانگین حقوق: ۱۰۵ هزار و ۲۶۰ دلار

۱۲. مدیریت توسعه دهندگان نرم افزاری

مدیران توسعه نرم افزار با تمام سطوح تیم مدیریت و توسعه ارتباط برقرار می کنند تا نیازهای کارکنان را برای برنامه های کاربردی فناوری اطلاعات ارزیابی و اولویت بندی کنند.

آنها هدف های پروژه را شناسایی کرده، مسیرهای بحرانی را شناسایی می‌کنند، وضعیت پروژه را گزارش داده و خطرات و شکاف های پروژه را در اوایل چرخه عمر پروژه مشخص می‌کنند.

میانگین حقوق: ۱۰۴ هزار و ۴۸ دلار

۱۳. مدیر کارخانه

مدیر کارخانه مسئول تولید ایمن محصولات مورد نیاز با حداقل هزینه هستند. آنها برنامه‌های تولید را در بخش های مختلف تایید کرده تا اطمینان حاصل شود که سفارشات مشتریان به موقع انجام می‌شود. مدیر کارخانه یکی از پردرآمدترین شغل های ۲۰۱۹ است.

میانگین حقوق: ۱۰۳ هزار و ۸۹۲ دلار

۱۴. مدیر برنامه IT

مدیران برنامه های فناوری اطلاعات (IT)، نیازهای یک کسب و کار، ارتباط با تمام سطوح مشتریان و مدیریت داخلی و کارکنان را ارزیابی می‌کنند. طراحی و کنترل بودجه پروژه ها و نظارت بر مدیران پروژه از وظایف افراد شاغل در این حرفه است.

رشته های IT از پردرامد ترین مشاغل دنیا در سال ۲۰۱۹

این افراد نیز بیشترین دستمزد ۲۰۱۹ را دریافت می‌کنند.

میانگین حقوق: ۱۰۲ هزار و ۹۶۹ دلار

۱۵. معماری راه حل

دقت کنید که برخی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ فقط در کشورهای خاصی وجود دارد. معماری راه حل یکی از آنهاست. معماری راه حل، تعریف و توصیف معماری یک سیستم ارائه شده در چارچوب یک راه حل خاص است و به همین ترتیب ممکن است شامل توصیف یک سیستم کل یا فقط قسمت های خاص آن باشد.

میانگین حقوق: ۱۰۲ هزار و ۱۶۰ دلار

۱۶. مدیر تحلیل و برنامه ریزی مالی

با درآمد بیش از ۱۰۰ هزار دلار در سال یکی از پردرآمدترین مشاغل جهان است. افرادی که در این موقعیت شغلی قرار دارند، تصمیم گیری های استراتژیک را در نظر می گیرند، روند اقتصادی و تجاری را بررسی می‌کنند، عملکرد شرکت را ارزیابی کرده و تلاش می کنند موانع و مشکلات بالقوه را پیش بینی کنند.

میانگین حقوق: ۱۰۲ هزار و ۱۵۵ دلار

۱۷. معماری داده

معماران داده کار طراحی، ساخت، تجزیه و تحلیل، برنامه نویسی، تست و ادغام داده های ساختار یافته و غیر ساختاری را برای ایجاد پایگاه داده ها و تجزیه و تحلیل برای پیش بینی تیم ها، مدیریت کسب و کار و شرکای کلیدی در محیط های مبتنی بر ابر را انجام می‌دهند.

آنها فعالیت های پروژه را مطابق با سیاست های داده، معماری، امنیت، دستورالعمل ها و استانداردهای کیفیت مطابقت می‌دهند و یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ میلادی را در اختیار دارند.

میانگین حقوق: ۱۰۱ هزار و ۹۰۰ دلار

۱۸. مدیر راهبردی

مدیر راهبردی یا مدیر استراتژیک، تجزیه و تحلیل در خصوص مسایل مهم و برجسته سازمان را که توسط راهبران ارشد سازمان به نمایندگی از مالکان، انجام می‌گیرد، مدیریت می‌کنند.

مدیریت استراتژیک از مشاغل پردرامد سال ۲۰۱۹

مدیر استراتژیک یک جهت دهی کلی برای سازمان می‌سازد که ارتباط خیلی نزدیکی نیز با مقوله رفتار سازمانی دارد.

میانگین حقوق: ۱۰۱ هزار و ۷۵۴ دلار

۱۹. معمار سیستم

نقش معمار سیستم برای تعریف، طراحی، تحویل و پشتیبانی هر پروژه IT بسیار حیاتی است. یک معمار سیستم آنالیز کرده و ترکیبی مناسب از اجزای IT را برای رسیدن به یک کسب و کار خاص یا یک هدف عملیاتی توصیه می‌کند.

میانگین حقوق: ۹۸ هزار و ۲۳۹ دلار

۲۰. متخصص اسکرام

یک راهنما و تسهیل کننده برای توسعه یک تیم چابک است. اسکرام روشی است که اجازه می‌دهد یک تیم برای ایجاد تغییرات سریع و مطابق با اصول چابکی به خود سازماندهی برسد. این حرفه نیز جزو مشاغل پردرآمد جهان در سال ۲۰۱۹ طبقه بندی می‌شود.

میانگین حقوق: ۹۸ هزار و ۲۳۹ دلار

 

مطالب مرتبط

طرز تهیه باقالی پلو مجلسی

مقاله قبلی

پردرامد ترین مشاغل ایران

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*