بیوگرافی و افتخارات نوید زنگنه کشتی گیر تیم ملی
بیوگرافی و افتخارات نوید زنگنه کشتی گیر تیم ملی
اخباراخبار ورزشیبیوگرافیکشتیورزش

نوید زنگنه کیست – داستان مهاجرت کشتی گیر تیم ملی

نظرات

نوید زنگنه کشتی گیر ایرانی و آزاد کار کشور ایران و عضو تیم ملی کشتی را دراین بخش از نیلز با بیوگرافی کامل شخصی و ورزشی و سوابق و مدال ها و آفتخارات وی را و علت مهاجرت به کانادا را میخوانید و با تصاویر و عکس های نوید زنگنه آشنا می شوید.

بیوگرافی نوید زنگنه

نوید زنگنه کشتی گیر و آزادکار کار ایرانی و عضو تیم ملی کشتی ایران متولد ۱۳۷۵ از توایع تهران می باشد که چند سالی است در رشته ورزشی کشتی به مقام و مدالهایی نیز دست یافته است و عضو تیم ملی امید ایران در شته ورزشی کشتی آزاد است.

سوابق و افتخارات

زنگنه، ملی‌پوش ۲۳ ساله و آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان یکی از کشتی‌گیران با استعداد و توانمند ایرانی ،مدال برنز امیدهای جهان ۲۰۱۸ و نقره امیدهای آسیا ۲۰۱۹ را در کارنامه خود دارد.

مهاجرت به کانادا

این کشتی گیر ایرانی در اخبار رسیده از ایران مهاجرت کرده و عازم کانادا شد و از این پس برای این کشور در رویدادهای بین المللی به رقابت خواهد پرداخت.

زنگنه ۲۰ روز پیش راهی کانادا شد و قرار است حدود یک ماه تا ۴۰ روز دیگر برای نخستین بار با دوبنده کانادا در یک تورنمنت به روی تشک برود.
او از سال ۲۰۲۲ نیز رسما برای کانادا در رویدادهای بین‌المللی کشتی می‌گیرد.
آزادکار وزن ۷۴ کیلوگرم ایران و دارنده مدال برنز جهان به کانادا مهاجرت کرد و از این پس برای این کشور روی تشک خواهد رفت.

زنگنه در زمره کشتی گیران حرفه ای کشورمان قرار دارد . او از مدال اوران کشورمان محسوب میشود که سالها در مسابقات کشتی خوش درخشیده و اوج درخشش او در تیم ملی امید ایران بوده است.

از مهمترین افتخارات او میتوان به مدال برنز مسابقات جهانی امید‌های مغولستان ۲۰۱۹ اشاره کرده که توانست با جنگندگی کامل به مصاف حریفان خود رفته و به بعد شکست دادن رقبای سرسخت خود به مدال برنز دست پیدا کند.

اور رفت تا دست کشتی کشور در سال المپیک خالی تر شود.

مطالب مرتبط

قابلیت های فراوان جدیدترین آپدیت تلگرام در اندروید و iOS

مقاله قبلی

سردار قاسم سلیمانی شهید شد

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*