اخباراخبار ایراناخبار جهانحوادث

زندگی خصوصی سپهبد قاسم سلیمانی – زندگی پربار حاج قاسم سلیمانی

نظرات

بیوگرافی سپهبد قاسم سلیمانی

قاسم سلیمانی متولد ۲۰ اسفند ۱۳۳۵ در کرمان، نظامی است تا دیپلم بیشتر درس نخوانده ولی حالا از سرداران انگشت شمار سپاه با درجه سرلشگری می باشد، دو فرزند دارند و از چهره های محبوب مردمی است.

سردار سلیمانی در کنار پدر و مادر
سردار سلیمانی در کنار پدر و مادر

خانواده سردار سلیمانی

خانواده سلیمانی را پنج خواهر و برادر تشکیل می دهند ، بزرگترین فرزند این خانواده یک خواهر متولد ۱۳۳۳ است ، حاج قاسم فرزند وسط و سهراب سلیمانی هم برادر کوچک خانواده است.

ازدواج و فرزندان سردار سلیمانی

سردار قاسم سلیمانی سالهاست ازدواج کرده و صاحب یک پسر و یک دختر به نام های محمدرضا و زینب می باشد.

سهراب برادر قاسم سلیمانی : ازدواج دختر قاسم سلیمانی با پسر شهردار تهران به هیچ عنوان صحت ندارد ،دختر حاج قاسم ازدواج کرده اما نه با پسر شهردار تهران! شایعه زیاد است ، مثلا یک مدتی می گفتند که عماد داماد خانواده ما است در حالی که اینطور نبود ، ارتباط عاطفی برقرار بود اما اینکه نسبت سببی یا نسبی داشته باشیم ، اینگونه نبوده است.

از روستا تا پیمانکار آب

در روستای قنات ملک از توابع کرمان بدنیا آمده است از ۱۲ سالگی و پس از پایان تحصیلات ابتدایی به کرمان رفت و مشغول کار بنایی شد سپس بعدها بعنوان پیمانکار در سازمان آب مشغول بکار شد .

بعد از انقلاب تا فرماندهی

بعد از انقلاب ۱۳۵۷ و همزمان با کار در سازمان آب کرمان عضو سپاه افتخاری شد و با شورش کردها به مهاباد رفت و پس از بازگشت، فرمانده پادگان قدس سپاه کرمان شد.

فرماندهی جنگ توسط سردار سلیمانی

با شروع جنگ عراق و ایران در شهریور ۱۳۵۹ سلیمانی با چندین گردان راهی جنگ شد و بعدها تشکیل لشگر معروف ۴۱ ثارالله را داد ایشان در عملیات مختلفی چون والفجر ۸، کربلای ۴، کربلای ۵، تک شلمچه و … بسیار موفق ظاهر شد.

جانبازی در جنگ ایران و عراق

قاسم سلیمانی اولین بار در آذر ۱۳۶۰ در عملیات مشترک ارتش و سپاه بنام عملیات طریق القدس در غرب سوسنگرد بر اثر انفجار گلوله خمپاره از دست راست و شکم به شدت مصدوم شد دو انگشت وسط دست راست ایشان یادگار جراحت آن دوران است.

بعد از جنگ تا فرماندهی سپاه قدس

بعد از پایان جنگ در سال ۱۳۵۷ حاج قاسم سلیمانی ۳۲ ساله با لشگر ۴۱ ثارالله وارد مبارزه با قاچاقچیان مواد مخدر شد تا اینکه در سال ۱۳۷۶ وقتی ۴۱ ساله بود توسط مقام معظم رهبری به تهران فراخوانده و به فرماندهی نیروی قدس سپاه منصوب شد

ماجرای کوی دانشگاه

در ماجرای کوی دانشگاه سال ۱۳۷۸ جمعی از فرماندهان سپاه از جمله قاسم سلیمانی با امضای نامه ای به محمد خاتمی رئیس جمهوری وقت، درخواست جمع کردن اعتراضات و پایان غائله را کردند.

دشمنی شایسته

دیوید پترائوس ژنرال ۴ ستاره ارتش آمریکا که بالاترین درجه نظامی در ارتش ایالات متحده محسوب می شود درباره حاج قاسم سلیمانی می گوید : چیزی که من می توانم بگویم این است که وی فردی بسیار توانمند، مدیر و دشمنی شایسته است.

نحوه شهادت سردار سلیمانی

متاسفانه در بامداد ۱۳ دی ۱۳۹۸ سردار سلیمانی به همراه ابومهدی مهندس(معاون حشد شعبی) که با دو خودرو از فرودگاه بین المللی بغداد خارج شده بود هدف حمله بالگردهای (جنگنده) آمریکا قرار گرفته و به درجه شهادت رفیع رسید.

اخبار لحظه ای این حادثه را در صفحه سردار سپهبد قاسم سلیمانی و سایت نیلز دنبال کنید.

 

مطالب مرتبط

فوری شبکه المیادین از برخورد موشک به منطقه سبز بغداد خبر داد

مقاله قبلی

لغو کلیه امتحانات دانش‌آموزان در روزهای دوشنبه و سه‌شنبه شهادت سردار سلیمانی

مقاله بعدی

1 اظهار نظر

  1. حاج قاسم چراغ راه هشتادمیلیون سربازان ایران است

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*