تشییع امام خمینی بزرگترین تشییع جنازه تاریخ دنیا و ایران
نظرات

سردار سلیمانی، استالین، لنین، پرنسس دیانا، مائو تسه تونگ، ماهاماتا گاندی از جمله مقاماتی بودند که بزرگترین مراسم تشییع جنازه در میان مردم را داشتند.

به گزارش اسپوتنیک، در فهرست زیر، اسامی ۵ مقام سیاسی محبوب در دنیا که دارای بزرگترین مراسم تشییع جنازه در جهان بودند، معرفی می شود.

روز دوشنبه در تهران و روز سه‌شنبه در کرمان وداع با سپهبد قاسم سلیمانی و همچنین با سایر شهیدان که در نتیجه حمله هوایی آمریکا در نزدیکی فرودگاه بغداد در شب ۳ ژانویه کشته شدند، برگزار شد.از اول صبح اینترنت پر از عکس و فیلم از خیابان های این دو شهر شده است. پر از ساکنین و مهمانان پایتخت که برای خداحافظی از شهید سلیمانی به خیابان‌ها رفتند. محاسبه تعداد دقیق جمعیت دشوار است.

اما خبرگزاری‌ها حرف از تجمع میلیونی به میان می‌آورند. اسپوتنیک پیشنهاد می‌کند مراسم های تشییع جنازه بزرگ میلیونی در طول ۱۰۰ سال اخیر را به یاد بیاورید: “مراسم تششیع پیکر سردار سلیمانی، فرمانده سپاه قدس در سال ۱۳۹۸ در ایران” ، ” تشییع جنازه استالین به همراه دسته‌های گل توسط مردم “، “مراسم تشییع پیکر لنین رهبر شوروی، در میدان سرخ لنین در مسکو”، “مراسم تشییع جنازه مائو تسه تونگ در چین”، “مراسم تشییع پیکر شاهزاده دایانا” ، “مراسم تشییع پیکر ماهاتما گاندی در سال ۱۹۴۸”.

مراسم تشییع امام خمینی (ره)

  1. عظیم‌ترین تشییع جنازه در تاریخ برای امام خمینی است که در سوم ژوئن ۱۹۸۹ درگذشت. براساس منابع مختلف، بین ۱۰ تا ۱۷ میلیون نفر برای خداحافظی از رهبر کبیر انقلاب آمده بودند.
تشییع امام خمینی بزرگترین تشییع جنازه تاریخ دنیا و ایران
تشییع امام خمینی بزرگترین تشییع جنازه تاریخ دنیا و ایران

مراسم تشییع سردار سلیمانی

۲) مراسم تشییع پیکر سردار سلیمانی در ایران که توسط نیروهای آمریکا در خاک عراق شهید شدند، میلیون ها ایرانی را به خیابان های پایتخت، مشهد، قم، کرمان و اهواز کشاند.

تشییع سردار سلیمانی دومین تشییع جنازه بزرگ تاریخ دنیا و ایران
تشییع سردار سلیمانی دومین تشییع جنازه بزرگ تاریخ دنیا و ایران

مراسم تشییع مهاتما گاندی

۳) مهاتما گاندی، یکی از افراد الهام بخش جنبش اصلی استقلال هند از امپراتوری انگلستان، که کل فلسفه مقاومت غیر خشونت آمیز را ایجاد کرد.

وی در ۳۰ ژانویه سال ۱۹۴۸ کشته شد. پیش از آنکه بدن رهبر معنوی این کشور مطابق سنت های هندی در مراسم تشییع جنازه سوزانده شود، بین ۱.۵ تا ۶ میلیون نفر برای خداحافظی از وی آمده بودند.

تشییع جنازه ماهاتا گاندی سومین تشییع بزرگ تاریخ دنیا
تشییع جنازه ماهاتا گاندی سومین تشییع بزرگ تاریخ دنیا

مراسم تشییع ولادیمیر لنین

ولادیمیر لنین یک دولتمرد و سیاستمدار اتحاد جماهیر شوروی، بنیانگذار اتحاد جماهیر شوروی، بر اثر خونریزی مغزی درگذشت.

با وجود یخبندان شدید، در ۲۱ ژانویه سال ۱۹۲۴، حدود نیم میلیون نفر برای خداحافظی با وی آمدند.

تشییع ولادمیر لنین چهارمین تشییع بزرگ تاریخ
تشییع ولادمیر لنین چهارمین تشییع بزرگ تاریخ

مراسم تشییع ژوزف استالین

ژوزف استالین رهبر اتحاد جماهیر شوروی، طبق اطلاعات رسمی بر اثر خونریزی مغزی در ۵ مارس ۱۹۵۳ درگذشت. بیش از ۲ میلیون نفر در وداع با رهبر اتحاد جماهیر شوروی شرکت کردند.

تشییع استالین پنجمین تشییع بزرگ تاریخ
تشییع استالین پنجمین تشییع بزرگ تاریخ

مراسم تشییع مائو تسه تونگ

مائو تسه تونگ بنیانگذار جمهوری خلق چین، رئیس جمهوری خلق چین، در ۹ سپتامبر ۱۹۷۶ پس از سه حمله قلبی درگذشت. بیش از یک میلیون نفر در مراسم خاکسپاری وی شرکت کردند.

تشییع پرنسس دایانا پرمخاطب ترین تشییع تاریخ
تشییع پرنسس دایانا پرمخاطب ترین تشییع تاریخ

بزرگترین مخاطبان تلویزیون برای وداع با مراسم عزاداری پرنسس دایانا که در ۳۱ آگوست ۱۹۹۷ در یک سانحه رانندگی در پاریس درگذشت جمع شد. مراسم وداع در لندن برگزار شد و از کاخ باکینگهام آغاز شد. حدود یک میلیون نفر برای خداحافظی با پرنسس دیانا آمدند و حدود ۲.۵ میلیارد بیننده او را از تلویزیون تماشا کردند.

حمله سایبری سپاه به آمریکا همزمان با موشکباران عین الاسد

مقاله قبلی

غنیمت اژدری که بود ؟ بیوگرافی و عکس

مقاله بعدی

مطالب مرتبط

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

بیشتر در بیوگرافی