پردرامدترین مشاغل ایران
پردرامدترین مشاغل ایران
اخباراخبار اقتصادیاخبار ایراناخبار کسب و کار

پردرامد ترین مشاغل ایران

نظرات

پردرآمدترین شغل های ایران در سال های گذشته

معرفی پردرآمدترین شغل های ایران نسبت به بهترین مشاغل جهان از نظر درآمد مالی کار سخت و دشواری است. در ایران یک منبع یا مرجع مشخصی برای بررسی حقوق و دستمزد افراد شاغل در رشته های مختلف وجود ندارد.

ایرانیان دوست ندارند که کسی در کارشان سرک کشیده و معمولا درآمد واقعی یا حقوق خود را اعلام نمی‌کنند، اما لیست زیر بر اساس منابع مختلف و همچنین شواهد موجود در جامعه ایران به دست آمده است.

۱. پزشکی

درست به مانند اکثر کشورهای دنیا، پزشکی نه تنها یکی از پردرآمدترین شغل های دنیا که یکی از شغل های پردرآمد در ایران نیز محسوب می‌شود. گفته می‌شود که جراحان پلاستیک بیشترین دستمزد را در ایران می‌گیرند و بعد از آن دندانپزشکان و جراحان قلب قرار دارند.

چند نمونه از شغل های حوزه علوم پزشکی عبارتند از: جراح، دندانپزشک، پرستار، داروساز، متخصص طب فیزیکی و توانبخشی. همان طور که گفته شد، میزان حقوق های دریافتی و اندازه درآمد رشته های مختلف در ایران به طور دقیق مشخص نیست ببنابراین درآمدهای اعلام شده برای بهترین شغل های ایران از نظر دستمزد به طور تقریبی و با خطای نسبتا زیاد اعلام می‌گردد.

پزشکی پردرامد ترین شغل در ایران

میانگین حقوق جراحان پلاستیک: سالانه حدود ۸ میلیارد تومان

داروسازی نیز از شغل های پردرآمد ایران محسوب می‌شود. سرانه مصرف دارو در ایران گردش مالی ۴ میلیارد دلاری را شامل شده و این رقم ظرفیت قابل توجهی برای کسب درآمد دارد.

۲. شغل های حوزه IT

اجازه دهید تا پردرآمدترین مشاغل ایران را به صورت کلی معرفی کنیم. نه تنها در ایران که قسمت بزرگی از بهترین شغل های جهان از نظر وضعیت درآمد به بخش اطلاعات فناوری تعلق دارد.

در بهترین شغل های دنیا در سال ۲۰۱۹ بسیاری از رشته های کامپیوتری نیز دیده می‌شود. این موضوع برای ایران نیز صادق است. با پیشرفت تکنولوژی به خصوص در حوزه IT مشاغل مربوط به این شاخه از علم نه تنها مورد درخواست زیاد است که درآمدهای بالایی نیز برای افراد شاغل در آن فراهم می‌کند.

دیجیتال مارکترها، برنامه نویسان نرم افزاری، توسعه دهندگان بازی و اپلیکیشن ها معمولا از مشاغل پردرآمد ایران هستند.

۳. صنعت گردشگری

یکی از پردرآمدترین شغل های ایران به صنعت گردشگری مربوط است. دستمز خوب و درآمد بالا در این رشته های کاری مربوط به این حوزه از طریق جذب توریست به دست می‌آید. کشورهایی مانند آمریکا، اسپانیا، فرانسه، چین، ایتالیا، تایلند، بریتانیا، استرالیا و اخیرا ترکیه بیشترین درآمد را از این طریق به دست می‌آورند.

گردشگری از مشاغل پردرامد ایران

با توجه به تفاوت قیمت زیاد دلار در برابر ریال ورود گردشگران به ایران می‌تواند درآمد خوبی را به ارمغان بیاورد.

۴. کشاورزی و دامپروری

کشاورزی و دامپروری نیز جزو شغل های پردرآمد ایران است، اما در نظر داشته باشید که شیوه های نوین و صنعتی این شاخه می‌تواند درآمد خوبی برای افراد شاغل در این حوزه داشته باشد.

۵. صنعت غذایی

صنعت غذا یکی از جذاب‌ترین بخش‌های کاری در جهان است. ایرانیان نیز به فرهنگ غذایی اهمیت زیادی می‌دهند چیزی که باعث شده تا صنعت غذا در آینده ایران قابل رشد باشد، تغییر فرهنگ و عادات غذا خوردن است.

درواقع ایرانیان برای خوردن غذا کم کم در حال بیرون آمدن از خانه هستند و سعی می‌کنند وعده‌های بیشتری را در بیرون از منزل و رستوران‌ها بگذرانند. رستوران داری و آشپزی حرفه ای می‌تواند جزو پردرآمدترین شغل های ایران باشد.

 

مطالب مرتبط

پر درآمدترین مشاغل دنیا در سال ۲۰۱۹ – بهترین مشاغل پر درآمد در ایران و جهان

مقاله قبلی

زندگینامه و بیوگرافی راجر فدرر-زندگی شخصی راجر فدرر

مقاله بعدی

نظرات

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*